włoska restauracja Kraków centrum

By

Grudzień 22, 2014Bez kategoriiNo comments

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. Dobra restauracja włoska w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, focaccia, minestrone oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film