Reorganizacje w Krakowie są potrzebne

By

Październik 23, 2014Bez kategoriiNo comments

Jednym spośród trudnych problemów w większości polskich miast jest stan dróg. Polskie województwa są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost ilości aut na krajowych ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród innych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.