Krakow Restaurant italian Cuisine

By

Listopad 15, 2014kulinariaNo comments

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi degustują mniej znane dania takie jak risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu można znaleźć też mniej znane potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z wielu zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Kolacja w stylu włoskim z całą pewnością musi zawierać też wino. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. włoska restauracja Kraków centrum Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film